Odkazy

Zde budou postupně přibývat odkazy (nejen) z oblasti dopravy a cestování. Řadu dalších najdete u jednotlivých reportáží a fotografií.

Mapy

Staré mapy a fotografie Množství odkazů na současné i historické mapy. Například: Digitální atlas ČR se všemi podrobnostmi včetně popisných čísel domů, vojenská mapa střední Evropy z roku 1910, Mapový server ČVUT a řada dalších
Sovětské vojenské speciálky Petro Vlasenko vystavuje sovětské štábní mapy Ukrajiny a Moldávie 1:200.000, polské mapy západní Ukrajiny a Běloruska ze 30. let a množství dalších podrobných map západních republik bývalého SSSR
Historická mapa PKP Mapa všech železničních tratí, které kdy existovaly na současném polském území, s uvedením současného stavu a důležitých dat (rok zahájení a ukončení provozu apod.)
Kurczak Historické železniční mapy Polska podle regionu
Východní Prusko koncem 30. let Porovnejte minulost se současností. Velmi podrobná. Přímé odkazy na příslušné čtverečky jsou i u jednotlivých fotografií z Kaliningradu nebo Mazur.
Hudcova železniční mapa Neustále zdokonalovaná historická železniční mapa ČR od Zdeňka Hudce ke stažení. Přehled všech tratí a významnějších vleček, které kdy existovaly. Viz též ŠoDo 2005.
Interaktivní mapa Polska Polská obdoba www.mapy.atlas.cz.
Prague city guide A 15-page, easy download-easy print, text-only Prague city guide to bring with you, compiled by the author of this website from several Wikipedia articles (182 kB in pdf format).

Polsko (viz též Mazury 2003)

Wirtualna Polska Nejoblíbenější polský vyhledávač a katalog
pl.misc.kolej Diskusní skupina zájemců o polské železnice. Nejčerstvější informace.
PKP Národní železniční dopravce. Odkazy na společnosti skupiny PKP (Przewozy Regionalne, Intercity a další).
Polské hrady Mapa a popis hradů a zřícenin v Polsku. Aktuální informace.
SKPL SKPL Kalisz - spolek zaměřený na záchranu a provoz úzkorozchodných železnic (Opatówek, Krośniewice, Nałęczów, Śmigiel). Každoročně pořádá několik jízd po neprovozovaných tratích.
Pod Semaforkiem Fotogalerie Pawła Niedomagały - řada fotek z provozovaných i zrušených železnic po celém Polsku.

Jiné zajímavosti

Successories Motivační předměty - kalendáře, ozdoby, ocenění. Pokud hledáte inspiraci k (ještě) větším pracovním výkonům, podívejte se na Prints and Banners. Třeba tady: Nemůžeš vyrůst, pokud se nepokusíš o něco víc, než už umíš.
Despair Moje oblíbená stránka - parodie na Successories. Co takhle například: Tvrdou prací můžeš časem něco získat. Ale leností získáváš už dnes!
Dissertations and Assignments Britská (?) firma nepokrytě nabízí studentům vytvoření disertační či jiné školní práce za tučný poplatek. Mistrovská ukázka, jak prezentovat veskrze neetický podnik jako obyčejnou nabídku služeb.
Vesmírní lidé Krásná sbírka mimořádně legračních pohádek pro dospělé (kterým bohužel jejich autor - a někteří další - evidentně věří). Svět může zachránit před jistou zkázou jen Aštar Šeran, kosmický strážce, velitel Velké vesmírné flotily 10 miliónů mateřských lodí. Podívejte se i na reportáž ze setkání se zakladatelem této "církve"
Jak psát web

Klub Zeleznicnich Cestovatelu

wz.cz Celý svět: on-line encyklopedie psů, koček, rostlin, států... Check Page Ranking

Aktualizace: 15.07.2007

© Jan Pešula, 2004-7