Switch to English

Guatemala 2004

15.08. - 11.09.2004

Úvod Foto Příprava a odlet První výlet Cesta vlakem Ferrovías
Kontrola trati u obce Cristina (Quiriguá - Bananera) Pyramida Templo I v rezervaci Tikal

Kdyby se mne v červenci 2004 někdo zeptal, kam bych chtěl jet na dovolenou, určitě bych nevybral Guatemalu. Informace, které o této zemi pronikají do Evropy, totiž nejsou příliš povzbudivé. Stačí se podívat, co píše americké ministerstvo zahraničí nebo americká ambasáda a člověka zvyklého na pohodové Rumunsko či Arménii napadne, že by si měl pro své cestovatelské choutky vybrat jiný stát.

Ovšem náhoda rozhodla jinak. Můj zaměstnavatel mi oznámil, že mne v srpnu 2004 vysílá na služební cestu do Guatemala City. Byla plánovaná na tři týdny, ale ihned jsem požádal o další týden dovolené. Strach nestrach, Guatemala je jen jednou za život a cesta se musí využít - i kdybych ten týden musel strávit s organizovaným zájezdem.

Nyní jsem doma a vzpomínám na všechny nádherné zážitky, které jsem během čtyř týdnů získal. Před odjezdem jsem rozhodně nevěřil, že tu uvidím tolik zajímavostí a potkám takové množství příjemných a ochotných lidí. Právě jim věnuji tuto prezentaci.

Na následujících stranách najdete informace o přípravě cesty, reportáže z jednotlivých dnů a fotogalerii. Železniční příznivce čekají zážitky z jízdy nákladním vlakem z Guatemala City k Atlantiku. Přeji vám příjemné čtení - a pokud vás inspiruje k návštěvě této země, určitě nebudete litovat.

Aktualizace: 30.09.2004

© Jan Pešula, 2004