Switch to English

Dovolená s motoráčkem 2004

25.07. - 31.07.2004

Úvod Foto 1. den 2. den 3. den Organizátor - Klub železničních cestovatelů
Jerzmanki 26.07.2004 Trasa

Většina z nás už někdy absolvovala poznávací okruh zájezdovým autobusem. Napadlo vás ale, že by se něco podobného mohlo uspořádat i vlakem? Česká republika má možná nejhustší železniční síť v Evropě, tak proč toho nevyužít a místo autobusu nepronajmout vlak? Ze zahraničí známe Orient Expres nebo Sierra Madre Express, které nabízejí movitým turistům bohatý kulturní program spojený netradičně s jízdou historickým vlakem.

Za železničními a kulturními zážitky ovšem nemusíme jezdit přes celou Evropu. Už čtvrtý rok totiž se totiž koná původní česká akce - Dovolená s motoráčkem. Pořádá ji Klub železničních cestovatelů (KŽC) a od roku 2001 už dala příležitost téměř dvěma stovkám lidí aktivně prožít týden dovolené na českém venkově. Trasa se každý rok mění, náplň ale zůstává: svézt se historickým motorovým vozem, navštívit kulturní památky a přírodní rezervace, projet pár neprovozovaných tratí, strávit letní odpoledne odpočinkem u jezera nebo přehrady, a hlavně mít dobrou zábavu v příjemné společnosti. Rok 2004 je mimořádný v tom, že se poprvé neomezujeme jen na Českou republiku, ale během dvou dnů si procestujeme malebný jih polského dolního Slezska.

Ale dost už úvodních řečí. Podívejme se raději společně, co jsme během prvních tří dnů akce viděli a zažili. Na následujících stranách si přečtěte cestopis z jednotlivých dnů a fotografie. Pro lepší orientaci přikládáme také železniční mapu ČR a Polska s vyznačenou trasou. A pokud vás zajímá víc, stačí otevřít stránky KŽC - například nejbližší akce, kroniku a přehled všech dovolených s motoráčkem. Rádi se s vámi setkáme na některé z dalších akcí!

Pokračovat na reportáž z prvního dne

Aktualizace: 25.07.2004

© Jan Pešula, 2004