ŠoDo 2005 - 6. den

06.07.2005

Trasa: Česká Třebová - Kolín - Kutná Hora (vlečka ČKD) - Kolín - odb. Babín - Nymburk (uzel) - Lysá nad Labem - Mělník - Ústí n.L. Střekov - Děčín - Varnsdorf
Úvod Foto 1. den 2. den 3. den 4. den 5. den
Vlečka ČKD Kutná Hora - nadjezd Vlečka ČKD Kutná Hora - zeleň

Nastává poslední den. Hlavním cílem je, dopravit motorový vůz zpět do Varnsdorfu. Nejedeme ovšem přímo, po trase ještě zbývají zajímavosti. První je spojka z trati 010 na 231 u Kolína ("mimo Kolín dílny"). Osobní vlaky po ní jezdí jen výjimečně. Z Kolína si děláme kratší zajížďku do Kutné Hory na vlečku ČKD. Je dlouhá, vede hustým porostem. Dojeli jsme až k bráně závodu a vrátili se do Kutné Hory. Odtud jsme pokračovali do Nymburka, kde jsme si projeli oběma směry mísní seřazovací nádraží. Vlak potom pokračoval přes Lysou n. Labem, Mělník, Ústí n.L.-Střekov, Děčín východ a Jedlovou do Varnsdorfu. Toho jsem se ale už neúčastnil, spolu s několika dalšími jsem vystoupil v Lysé a pokračoval pravidelným vlakem do Prahy.

Byla to skvělá vydařená akce. V krátkém čase a s minimálními náklady se podařilo projet velké množství tratí, na které se běžný cestující nemá šanci dostat. Nezbývá než poděkovat organizátorům - především Zdeňku Hudcovi jako vedoucímu výpravy, Petru Šimralovi s Radanem Stiftem z firmy Railtrans jako dopravci, a také všem ostatním, kteří se na úspěšném průběhu podíleli - firmám, které povolily vjezd na své vlečky, zaměstnancům ČD a SŽDC, kteří naši cestu schválili a všem, kteří přispěli svými náměty nebo jinou pomocí. Pokud se bude podobná akce opakovat v budoucnu, nenechte si ji ujít. Pozvánky na zajímavé železniční akce najdete na Diskusním fóru ČD nebo v kalendáři nostalgických jízd.

Úvod Foto Předchozí

Aktualizace: 17.07.2005

© Jan Pešula, 2005