Guatemala a Belize 2007

30.11. - 02.12.2007

Guatemala City - Antigua Guatemala - Santa Elena (Petén) - Melchor de Mencos - přechod hranice do Belize - Benque Viejo - San Ignacio
Úvod Foto San Ignacio Caye Caulker Dangriga Placencia
Guatemala City, zona viva Antigua Guatemala

Z Guatemala City se dá do Belize dostat trojím způsobem. Kdo nemá čas, dostane se tam nejrychleji letecky - buď přímo nebo s přestupem ve Flores. Další možností je, dojet autobusem do Puerto Barrios a odtud lodí do Purta Gorda. Poslední, pravděpodobně nejpomalejší, je jízda autobusem do města Santa Elena a odtud dalším na hranici do Melchor de Mencos.

Původně jsem plánoval, že pojedu přes Puerto Barrios. Jenže poslední pracovní týden přijel kolega z Británie, a rozhodli jsme se, že páteční večer a sobotu strávíme společně se dvěma guatemalskými kolegy ve městě Antigua. Sice jsem tam byl už nejméně pětkrát, ale přesto jsem dal přednost společnosti a podíval se do města ještě jednou. Den jsme strávili pohodově - návštěvou nádherného kláštera San Francisco El Grande, trhu s řemeslnými výrobky a obchodu s polodrahokamy, a navečer jsme se známými zajeli do restaurace uprostřed kávových plantáží v sousední vesnici.

Zde reportáž končí. Stručné textové informace najdete na úvodní straně. Kliknutím na některou z fotek si zase zobrazíte fotogalerii s popsanými obrázky.

Úvod Foto Následující

Aktualizace: 14.01.2008

© Jan Pešula, 2008