Switch to English

Argentina - Iguazú

02.04.2006

Puerto Iguazú - Parque Nacional Iguazú (vodopády) - Puerto Iguazú
Úvod Foto Misiones Paraguay Tucumán & Salta Železnice AR
Parque Iguazú - Garganta del Diablo Parque Iguazú - San Martín

Co napsat o Iguazú? Vodopády nejsou celosvětově ani nejvyšší, ani nejširší, ani s největším průtokem, ale přesto se dají považovat za vrchol návštěvy Argentiny. Kdysi v jednom americkém národním parku psali, že pohled na padající vodu hypnotizuje. Asi na tom něco bude, masa vody valící se do hlubin je v Iguazú skutečně úchvatná.

K vodopádům jezdí autobus každou půlhodinu z terminálu blízko hotelu. Za další půlhodinu jsme byli u vstupu. Areál je rozsáhlý a připravený pro náročné klienty, například na samém okraji národního parku stojí hotel Sheraton. Dopravu od návštěvnického centra k vycházkovým okruhům a nejvzdálenějšímu Ďáblovu hrdlu (Garganta del Diablo) zajišťuje úzkorozchodný vlak.

Park je tak velký, že se v něm dá snadno strávit celý den. Pro zájemce je tu i doplňkový program - jízda na člunech nad nebo pod vodopád, případně na korbě nákladního auta po "džungli", které pořádá Iguazú Jungle Explorer. Původně jsem se chtěl jedné lodní projížďky také zúčastnit, ale když jsem viděl, jak daleko od vodopádů se obracejí, ztratil jsem zájem. Míst k pozorování bylo i tak hodně. Jeden Američan, který nabídky využil, mi pak říkal, jaká to byla ztráta času. Ale rozhodnutí bych nechal na každém - možná jsem přišel o velký zážitek.

Víc psát je zbytečné, žádný text nevystihne pohled, který se návštěvníkům naskýtá. Podívejte do fotogalerie, případně na fotky od jiných návštěvníků (např. Jitka-Marek, Gerald Brimacombe a další). Pokud sem přijedete, můžete tu v klidu nadělat desítky snímků.

Úvod Foto Předchozí Následující

Aktualizace: 16.04.2006

© Jan Pešula, 2006