Switch to English

O autorovi

"Life without challenges would be boring"

Jmenuji se Jan Pešula, narodil jsem se roku 1972 a většinu života strávil v Praze. Vystudoval jsem Gymnázium Wilhelma Piecka a potom Vysokou školu ekonomickou, Fakultu financí a účetnictví.

V zaměstnání zavádím finanční moduly SAP R/3 - což je propracovaný německý software, největší na trhu, který pomáhá velkým a středním firmám zprůhlednit a zjednodušit procesy (nákup, prodej, účetní závěrka, správa hmotného majetku, skladové hospodářství apod.). SAP se používá na celém světě, díky čemuž jsem už strávil několik krásných měsíců či let v Bratislavě, Poznani, Budapešti, Varšavě, Amsterdamu, Bruselu a Guatemale. Stálou adresu nemám - stěhuji se pokaždé tam, kde je projekt. V současnosti žiji v Manchesteru. Mimo pracovní dobu se občas účastním diskusí na fóru sapfans.com pod uživatelským jménem Jan P.

Od dětství mne přitahovaly železnice - ani ne tak "mašinky" jako řízení provozu. Zajímaly mne dopravní a návěstní předpisy ("co dělá výpravčí, signalista, strojvedoucí ..."), služební jízdní řády, způsob řešení dopravních situací a nakonec i zpracování a účtování prodaných jízdenek. ČSD jsem kdysi obdivoval jako stabilní organizaci se stoletou tradicí a dokonale promyšlenými předpisy, pomocí kterých se dá vyřešit každá situace. Dnes si o této staleté rigiditě samozřejmě myslím něco jiného :-) O práci v oboru jsem se nikdy neucházel, ale stále se snažím sledovat dění a účastnit zajímavých železničních akcí.

Kromě práce mne baví i cestování, zaměstnání mi k tomu dává příležitosti. Od roku 1997 jsem členem Klubu železničních cestovatelů - bohužel pasivním, protože můj kočovnický způsob života by se dal těžko skloubit se systematickou prací v klubu. V roce 2002 jsem pro KŽC spoluorganizoval Setkání v Kłodzku. Od roku 1984 sbírám otisky razítek a železniční jízdenky. K mým oblíbeným internetovým stranám patří časopis Respekt, komentáře Jiřího Pehe a Wikipedia.

Přeji všem návštěvníkům, aby je stránky inspirovaly - a třeba se někdy setkáme na nějakém místě ve světě. K zastižení jsem na e-mailu jpesula (at) hotmail . com.

Hlavní strana Rozcestník Guatemala 2004

Aktualizace: 23.12.2006

© Jan Pešula, 2005-6